Już jest! Jeszcze ciepła i pachnąca nowa płyta! Pola nutą malowane A.D. 2016

Dużymi krokami zbliżamy się do jubileuszu 20 – lecia istnienia Kapeli Po Zagonach.

To dobry moment na wspomnienia, refleksje, ale też i na podsumowanie naszego artystycznego dorobku. Dorobiliśmy się żon/mężów, dzieci oraz całkiem sporego repertuaru. Jednak tylko jego część zawarta jest na wydanych płytach CD, tj. Tnie kapela (2000) i Heca kieca (2009). Stąd pomysł powrotu do początków naszych repertuarowych zasobów i ponowne nagranie materiału zawartego na pierwszym fonogramie, kasecie Pola nutą malowane (1998). Wykonania zawarte na niniejszej reedycji na pewno różnią się od tych sprzed blisko 20 lat. Ma na to wpływ doświadczenie wielu lat koncertowania… Ale prawie 100% materiału to te same utwory!

Cieszymy się, że po latach udało się ponownie zaprosić do współpracy Pana Longina Skalca i Zbyszka Kegela w utworze Siądę sobie. W niezmienionym brzmieniu i wykonaniu udało się zacytować autentyczną ścieżkę nagraną przez Kapelę Dudziarską w składzie: Przemysław Wawrzyniak (dudy) i Tomasz Kiciński (skrzypce podwiązane). Do ich genialnego nagrania dołożyliśmy jedynie kilka nut akompaniamentu, nadając tradycyjnej muzyce wielkopolskiej więcej tanecznej rytmiczności.

Wydanie płyty zbiega się z piątą rocznicą śmierci Ludwika Roka, nieocenionego aranżera polskiej muzyki ludowej. To On jest autorem prawie wszystkich opracowań zawartych na tym fonogramie.

To Jemu, Ludwikowi Rokowi, tę płytę dedykujemy.